Visapkārt 2500 ha platībā plešas Ziemupes dabas liegums ar 17 aizsargājamām, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītām augu sugām, jūras stāvkrastu un Eiropas nozīmes aizsargājamo biotopu - pelēko kāpu. Nozīmīgākā no šim aizsargājamām sugām ir jūrmalas zilpodze (Eryngium maritimum), kurai mūsu valstī zināmas tikai divas atradnes. To iespējams ieraudzīt kāpās, kur tā aug nabadzīgajās jūrmalas smiltīs un spītē visām vētrām.

 

 

Jau otro gadu par prieku maziem un lieliem Ziemupē ir apmeties Ziemassvētku vecītis. Arī sniega trūkums Ziemassvētkos netraucēja līksmām izdarībām divu nedēļu garumā.

 

 

Aizvadītajā vasarā Ziemupes jūrmalā jūra izskaloja turpat 40 kg smagu zobenzivi. Ja jau tādas mīt mūsu jūrā, kāpēc nepamēģināt ar makšķeri?Vēl pavisam nesen mēs lepojāmies ar trešo lielāko liepu Latvijā. Diemžēl skarbo vēju dēl nu ir palikušas vien skumjas atmiņas. Taču ziemupnieki, būdami optimisti, iestādīja vietā jaunu kociņu un cer sagaidīt brīdi, kad tas sasniegs vecākās māsas apjomus.

 6 km uz ziemeļiem no Laikām jūras krasts met līkumu, veidojot Akmeņragu. Senatnē šeit uz akmeņainiem sēkļiem avarējuši daudzi burinieki, kopš 1886. gada jūrasbraucējiem ceļu rāda Akmeņraga bāka. Pa 168 pakāpieniem vari uzkāpt bākas tornī, no kurienes paveras skats uz jūras plašumiem rietumos un plašajiem Sakas siliem pretējā pusē. Pēc speciālistu atzinuma Akmeņraga apkārtne ir viena no labākajām putnu vērošanas vietām jūrā ziemošanas perodā.

 

 

 

 

Piedāvājam informāciju par kaimiņu pagastos esošajiem apskates objektiem un atpūtas vietām. Palīdzam saplānot ekskursijas.